Aksaray’da bayram ziyaretindeki ailenin evindeki altınlar çalındı

DHA

Aksaray’da olayı yaşandı.

3 katlı evin 1’inci katında oturan Mehmet Özay, Ramazan Bayramı’nın ilk günü ailesiyle birlikte akrabalarını ziyarete gitti.

850 bin TL’lik vurgun

Bu sırada balkon kapısını zorla açıp içeri giren 4 kişi, evdeki 700 bin TL değerindeki takı ile 150 bin değerindeki elektronik eşyaları alıp kaçtı.

Eve dönen Özay Ailesi, soyulduklarını anlayınca polise verdi. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, bölgedeki güvenlik kameralarını tek tek inceledi.

Aralarında akrabaları da var

Yapılan incelemelerin ardından şüphelilerin Mustafa Çağlayan (44), akrabası Canan Çağlayan (42), Osman Balkış (36) ve Muammer Sert (25) olduğunu belirledi.

Her şeyi satıp harcadılar

4 kişi, dün saklandıkları evde yakalandı.

Çaldıkları takı ve eşyaları satıp parasını harcadıklarını belirten şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

“Bayramımız zehir oldu”

Bayram ziyaretine gittiklerine evlerine hırsızın girdiğini belirten Mehmet Özay, “Bayramın birinci günü saat 12.00 gibi, eşimle birlikte, akrabaları ziyaret için evden çıktık. Saat 20.30 gibi eve döndüğümüzde, her yer dağınıktı. Balkon kapısını zorla açıp içeri giren hırsızlar, 700 bin TL değerindeki, 9 adet burma bilezik, 16 tane çeyrek altın ile 150 bin TL değerindeki, televizyon, tablet gibi elektronik eşyaları çalmış. Bayramımız zehir oldu. Hırsızlar, en ağır şekilde cezalandırılsın. Bugün benim canım yandı, yarın başkalarının canı yanmasın.” diye konuştu.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x