Süper Salı’da Başkanlık Yarışında Oy Kullanmaya Devam

ABD başkanlık yarışında geri sayım sürerken Demokrat Joe Biden ile Cumhuriyetçi Donald Trump’ın seçmen nezdindeki güçlü pozisyonlarını net şekilde ortaya koyması beklenen ve “Süper Salı” olarak bilinen 15 eyaletteki ön seçimler için oy kullanma işlemi başladı.

ABD’de 5 Kasım’da düzenlenecek 60. Başkanlık Seçimleri için takvimler işlerken 15 eyalet ile bağlı bir bölgede seçmenler, aday adayları için tercihlerini yapacak. California eyaletine bağlı San Francisco kentinde vatandaşlar, seçim merkezlerine gelerek oylarını kullandı. San Francisco Belediye Başkanı London Breed de oy merkezine gelerek oyunu kullandı.

Trump Destekçileri Palm Beach’teki Mar-a-lago Malikanesinde ”süper Salı” Sonuçlarını Bekliyor

ABD başkanlık yarışında geri sayım sürerken Demokrat Joe Biden ile Cumhuriyetçi Donald Trump’ın seçmen nezdindeki güçlü pozisyonlarını net şekilde ortaya koyması beklenen ve “Süper Salı” olarak bilinen 15 eyaletteki ön seçimler için oy kullanma işlemi devam ediyor. Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın bazı destekçileri, Palm Beach’teki Mar-a-Lago malikanesinin dışında seçimin sonuçlanmasını bekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x