Uğur Dündar’dan Ali Koç’un sözlerine destek: ‘Hak edene hak ettiği cevabı vereceksin’

Uğur Dündar, programda konuk olan DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt’un, Ali Koç’un Galatasaray SK Başkanvekili Erden Timur hakkında söylediği sözleri gündeme getirmesi üzerine, Fenerbahçe camiasının birliğine ve dayanışmasına vurgu yaptı. Dündar, Ali Koç’un ifadelerini destekleyerek, “Erden Timur’un söylediği sözleri hak ettiğini” ifade ederek ekledi; “Hak edene hak ettiği cevabı vereceksin.” dedi.

Dündar programda konuyla ilgili şunları söyledi:

“Benim bulunduğum ortamda Ali Koç’a laf ettirmem. Edilirse kalp kırarım. Erden Timur’u tehdit ettiğini düşünmüyorum. O sözleri hak ediyor. Hak edene hak ettiği cevabı vereceksin”

GALATASARAY’DAN HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATMA KARARI

Galatasaray Kulübü, bu gelişmelerin ardından Erden Timur hakkında suç teşkil eden paylaşımlarda bulunanlar ve bunların yayılmasına katkı sağlayanlar hakkında suç duyurusunda bulunma ve tazminat davası açma kararı aldığını duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamada, Galatasaray’ın değerlerine ve yöneticilerine yönelik yapılan saldırılara karşı hukuki süreçlerin sonuna kadar takip edileceği belirtildi.

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ

Fenerbahçe Kulübü’nün 2 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşen olağanüstü genel kurul toplantısında konuşan Ali Koç, Erden Timur hakkında şunları söylemişti:

“Tek önceliği futbolcularımıza ceza verdirmeye çalışan rakiplerimizi de not ettik. Ancak bir tanesi var. Lügattaki kelimelerin insan versiyonu olsa bu, yalanın insan versiyonu olurdu. Yanında bir de suç makinesi terbiyesiz, utanmadan bir de TV’ye çıkıyor.

Trabzon’da yaşanan olaylar için sadece “Olmamalıydı” deyip, 15 dakika bizim futbolcularımıza nasıl ceza verilmesi gerektiğini, o yarım aklıyla satır arası mesajlar vermeye çalışıyor. Koskoca camiana yaptığın kontratlarla, verdiğin bilgilerle yalanı dibine kadar soktun ama bakalım nereye kadar. Fenerbahçe seni de not etti. Sen camianda popüler olabilirsin ama her gece yatarken bizi düşün. Özellikle de benim başkanlığım bitince.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x